Yunanistan’daki orman yangınlarında 1 kişi hayatını kaybetti

DUVAR -Komşu Yunanistan’ın güneyinde şiddetli rüzgarların da etkisiyle devam eden orman yangınlarında dün bir kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Bir itfaiye yetkilisi, Mora (Peloponnese) yarımadasındaki Ilia bölgesindeki yangında yaralanan 55 yaşındaki bir erkeğin hastaneye kaldırıldığını, ardından burada hayatını kaybettiğini belirtti.

‘EKİPLER İNSAN ÜSTÜ BİR ÇABA SARF EDİYOR’

Reuters’ın aktardığına göre, Achaia bölgesindeki yangınları kontrol altına alabilmek için yaklaşık 120 itfaiyeci ve onlarca yangın söndürme aracı bölgeye gönderildi. Yangın hızla yakınlardaki Ilia ilçesine de sıçradı. Yunanistan İtfaiye Sözcüsü Vasilis Vathrakogiannis, rüzgarların saatte 120 kilometreye varan hızda estiğine dikkat çekerek, “Tüm ekipler, bu yangınları kontrol altına alabilmek için insan üstü bir çaba sarf ediyor” diye konuştu.

ATİNA YAKINLARINDAKİ YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Yangınların etkili olduğu bölgelerdeki köylerde yaşayan kişilerden buraları tahliye etmeleri istendi. Bazı kişiler, kovalarla yangın söndürme çalışmalarına yardım etti. İtfaiye Sözcüsü Vathrakogiannis, televizyonda yayınlanan konuşmasında, sivil koruma birimlerinin orman yangını riskine karşı bugün de alarm durumunda olacağını söyledi.

Yunanistan İtfaiyesi, başkent Atina yakınlarındaki bir sahil kasabasında çıkan ve yerleşim yerlerine yaklaşan yangının dün kontrol altına alındığını bildirdi.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir